Porównanie kredytów i pożyczek gotówkowych

kredyt gotówkowyChcemy mieć pewność, że wybieramy coś, co jest dla nas najlepsze. Jak jednak postępować w przypadki wyboru kredytów gotówkowych? Oczywiście warto je między sobą porównywać, jednak jak to robić? Sprawdźmy.

Czy najważniejsze jest oprocentowanie?

Jeśli chcemy porównać kredyty, warto wiedzieć że oprocentowanie nie jest najważniejszą kwestią jeśli chodzi o korzyści dla klienta. Otóż oprocentowanie nie jest jedynym kosztem przy kredycie. Dochodzą do tego inne opłaty, które należy wziąć pod uwagę.

Marża przy kredytach gotówkowych

Jedną z istotnych opłat jest marża, którą trzeba wziąć pod uwagę. Jest to nic innego jak opłata dla banku, na której bank zarabia. Marże są bardzo różne i mogą być odmienne w przypadku każdego kredytu (w zależności od banku).

Prowizja za udzielenie kredytu

Kolejną kwestią może być prowizja za udzielenie kredytu. Większość banków zrezygnowało z tej opłaty, ale od czasu do czasu można spotkać jeszcze ofertę zawierającą prowizję.

Porównanie kredytów gotówkowych, który najtańszy?

A zatem który kredyt gotówkowy jest najtańszy? Tak naprawdę można to sprawdzić porównując wysokość raty miesięcznej i ostatecznego kosztu kredytu. Jeśli koszt kredytu w jednym banku to 500 zł, a w drugim 600 zł, przy czym zaciągamy je na taki sam okres czasu, to nie trzeba być ekspertem aby rozstrzygnąć, że to właśnie ten pierwszy jest tańszy.

Niektóre banki obiecują też, że mają najniższą ratę miesięczną, przy czym jednak trzeba pamiętać, że mogą przy tym wydłużać okres kredytowania, tak więc ostateczny koszt kredytu w tym przypadku jest większy.

Gdzie można zaciągnąć najtańszy kredyt?

Prawdopodobnie najlepszy kredyt gotówkowy zaciągniesz przez internet. W internecie można trafić na wiele zniżek i upustów, dlatego to właśnie tutaj warto zacząć. Bez wychodzenia z domu, możemy przeprowadzić małe porównanie kredytów gotówkowych.

Wystarczy wypełnić wniosek

Wystarczy wypełnić prosty wniosek, który spowoduje, że bank skontaktuje się z Tobą automatycznie. A zatem – udanego kredytu gotówkowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *