Kredyt na dowód w PKO BP – kiedy możliwy?

pko bankWiele banków ma w swoich ofertach tzw. kredyt na dowód. Jest to dość wygodna forma dla klienta, ale w rzeczywistości rzadko kiedy jedynym potrzebnym dokumentem jest dowód osobisty. Taka nazwa jest w tym miejscu podyktowana chęcią i koniecznością upodobnienia oferty do tych, które oferują firmy pożyczkowe.

Czy kredyt na dowód w PKO BP jest możliwy?

Nie inaczej jest w Banku PKO BP, w którym jest dostępny kredyt na dowód w PKO BP, ale bank wymagać będzie również od nas przedstawienia wyciągu z konta z ostatnich 3 miesięcy.

Oczywiście, jak większość banków, także PKO BP proponuje wypełnienie wniosku w bankowości internetowej, co dla klientów banku skraca procedury i de facto zwalnia z obowiązku przedstawiania wyciągu z konta. A to z kolei umożliwia uniknięcia wizyty w oddziale. Po raz pierwszy w historii PKO umożliwia odbycie całej procedury kredytowej w trybie on-line.

Miniratka

Nowa Mini Ratka, bo o niej tu mowa to produkt niesłychanie elastyczny w każdym swoim aspekcie. Począwszy od kwoty kredytu poprzez okres kredytowania, a na terminie wymagalności raty skończywszy. To nie tylko kredyt na dowód w PKO, który możemy wziąć na małe kwoty.

Dla klientów banku jest to pierwszy możliwy do uzyskania jedynie na dowód kredyt gotówkowy. To swoiste novum w ofercie i historii tego właśnie banku, który znany był dotychczas z rozwlekłych procedur i niezliczonych formalności.

Czy PKO ściga się z innymi bankami?

Oferta ta to niewątpliwy pościg za standardami mBanku czy Getin Banku w obsłudze swojego klienta i okazaniu dbałości i troski o jego portfel. Co najważniejsze to próba całkowicie udana. Pozostaje PKO BP życzyć nieustawania w dalszych wysiłkach i rozszerzenia internetowej oferty także dla klientów spoza banku.

Tak aby także i oni mogli mieć pełny dostęp do bogatej oferty, niekoniecznie będąc skazanym na długie czekanie w oddziałach. O wiele bardziej śmiałe pójście w stronę bankowości elektronicznej, także w sferze sprzedaży produktów bankowych to przecież również odciążenie terenowych pracowników oddziałów i agencji. A także możliwość cięcia niepotrzebnych kosztów. Co ważne jest w dobie walki banków komercyjnych o osiągnięcie dobrych wyników finansowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.